www.sportpodbilouvezi.cz
Sport pod bílou věží - autor webu:
Tomáš Rademacher
Telefon: +420 602 168 9101
Web: www.sportpodbilouvezi.cz

Sport pod Bílou věží na Facebooku Navštivte Sport pod Bílou věží na Google+ Navštivte Sport pod Bílou věží na YouTube

Novinky

Publikace ČERNOBÍLÁ HISTORIE 110 LET FC HRADEC KRÁLOVÉ

Společnými silami Michala Petráka, Jiřího Rádla a Tomáše Rademachera vyjde v příštích dnech bohatě ilustrovaná publikace, mapující 110 let historie královéhradeckého fotbalu.

Sport pod Bílou věží v Hradeckém deníkuMiluje sportovní historii a je hrdý Hradečák. Připomíná staré časy | Hradecký deník | 8.5.2014

Jedinečná možnost získat přímo od autora knihu HISTORIE HOKEJE V HRADCI KRÁLOVÉ

Publikace „Historie ledního hokeje, aneb led byl poněkud měkký" je koncipována jako kronika, seznámí čtenáře s počátky ledního hokeje v Hradci Králové a provede ho všemi  sezónami od roku 1930 do roku 2008.

Stanislav BurdysKdyž 6. ledna 2014 zemřel Karel Gut, vzpomínali hokejoví fandové nejen na jeho hráčské a trenérské umění, ale určitě i na kariéru předsedy svazu. Ve svazovém vedení se však nalézá i vazba na hradecký hokej.

V této prvníDaniel Zinke z volné řady reportáží o působení hradeckých sportovců v zahraničních klubech jsme navštívili fotbalistu DANA ZINKEHO - doslova za „humny" - od října 2010 působí v klubu Górnik Walbrzych, v současnosti ve třetí nejvyšší polské lize.

Úvod » Seriály » Historie fotbalu v Hradci Králové

Seriál mapující historii fotbalu v Hradci Králové

Pro všechny příznivce fotbalu dnes vychází první díl podrobné historie hradecké kopané. Společným úsilím autorů knihy Černobílá historie, ale především současného kronikáře FC Hradec Králové, Jiřího Rádla, Vás seznámíme s detailní historií klubu.

Ne vše se totiž vešlo do knihy, řada pěkných snímků i detaily jednotlivých sezon nemohly být uveřejněny. Nám to přišlo škoda, proto jsme využili platformy webové stránky.

Jednotlivé díly seriálu budou vycházet dle časových možností autora, rádi bychom ale jeden díl měsíčně připravili. Mimo to budou průběžně vycházet i další portréty sportovců, tak jak jste byli dosud zvyklí. Pěkné počtení!

24.11.2017

„Prvními propagátory kopané v Hradci Králové byli okolo roku 1901 studenti hradečtí, a hlavně vyšší reálka. Nejdříve se hrálo jen o školních hrách, později se pořádaly i místní zápasy, nejvíce s kroužkem fotbalistů, který se v té době utvořil v Kuklenách. V Kuklenách se hrálo na tak zvané „Pasence", neboť poměry pro hru tam byly příznivější a studenti se tehdy na veřejných produkcích nesměli zúčastnit. Zákaz byl velmi přísný. Později docházeli někteří náruživější do Kuklen a stali se vlastně členy kroužku kuklenského."

Hradecký útočník Josef Neuman v roce 1925 v Osvětě lidu

Web podporují
BRUNOTTI značkové módní a sportovní oblečení pro léto i zimu KOMPLEXNÍ FINANČNÍ SLUŽBY Hradec Králové Fotbal magazín