www.sportpodbilouvezi.cz
Sport pod bílou věží - autor webu:
Tomáš Rademacher
Telefon: +420 602 168 9101
Web: www.sportpodbilouvezi.cz

Sport pod Bílou věží na Facebooku Navštivte Sport pod Bílou věží na Google+ Navštivte Sport pod Bílou věží na YouTube

Novinky

Zpátky pod Lízátky. Nová kniha Michala Petráka. V minulých dnech vyšla kniha kolegy Michala Petráka, mapující minulost i současnost fotbalového stadionu v Hradci Králové. Nejnovější fotografie v knize byly pořízeny opravdu jen před několika málo dny.

Publikace ČERNOBÍLÁ HISTORIE 110 LET FC HRADEC KRÁLOVÉ

Společnými silami Michala Petráka, Jiřího Rádla a Tomáše Rademachera vyjde v příštích dnech bohatě ilustrovaná publikace, mapující 110 let historie královéhradeckého fotbalu.

Sport pod Bílou věží v Hradeckém deníkuMiluje sportovní historii a je hrdý Hradečák. Připomíná staré časy | Hradecký deník | 8.5.2014

Jedinečná možnost získat přímo od autora knihu HISTORIE HOKEJE V HRADCI KRÁLOVÉ

Publikace „Historie ledního hokeje, aneb led byl poněkud měkký" je koncipována jako kronika, seznámí čtenáře s počátky ledního hokeje v Hradci Králové a provede ho všemi  sezónami od roku 1930 do roku 2008.

Úvod » Seriály » Působení Josefa Bicana v Hradci Králové

Působení Josefa Bicana v Hradci Králové

Seriál o působení Josefa Bicana v Hradci Králové

Motto: "Na tom už dneska nezáleží. Zažili jsme ledacos, čemu dnešek už nemůže rozumět. Hráli jsme bez honorářů, a jak se říká, za hubičky. Trénovali jsme však jako kati a až do tmy. Samozřejmě jsme věděli, že ti tam nahoře s námi jednají jako s pitomečky. Ale odejít od válu, to hned tak nešlo. Protože co jsme mohli dělat, když jsme měli tu kopanou tak rádi!"

(Jiří Trnka, fotbalový reprezentant 1948 -55).

Začátku nové sezóny 1949 předcházel hromadný přikaz na vstup nedávno rozšířených sokolských jednot do závodů, pod křídla odborů. A s ním i další změny v řízení na všech stupních i nové přejmenování. V platnost vešel i nový amatérský řád, který říkal : "vyškrtnuty byly všechny bývalé odměny, prémie a platy, které v naší kopané natropily tolik zla....."

Samozřejmě se nový řád zabýval i přestupy: "v budoucnu už nebude možné měnit dresy každým rokem, neboť každý přestup bude muset být řádně odůvodněn přesídlením, změnou zaměstnavatele nebo jinými závaznými důvody. Všechny footballové oddíly musí do základů změnit dosavadní praxi získávání posil a přeorientovat se co nejrychleji na doplňování mužstva z vlastních záloh a dorostu. Tím zmizí z naší kopané bývalé znemravňující lanaření..."20. března 1949 úvodní kolo ligy zahájilo nový ročník fotbalových soutěží, které se po vzoru SSSR začaly hrát od jara. Podzimní výsledky byly jednoduše anulovány. Dosavadní územní reorganizace v župách byla přes noc zrušena a nahrazena nově ustavenými kraji. Liga zůstala ve stejném složení, ale nižší soutěže byly přestavěny a víceméně nahodile do nich byly zařazovány především vojenské celky. Po odkladech, způsobených návratem zimy, odstartovala liga až třetím kolem, v němž v derby letenských „S" poprvé pod „upravenými „ názvy Dynamo Slavia porazilo Bratrství Spartu 3:2. Slavia v té době již oslabená o Bicana, který byl na „brigádě" ve Vítkovicích. SK Hradec Králové se v té době změnil na Sokol Škoda Hradec Králové. Bylo to v únoru 1949, kdy bylo rozhodnuto, aby bývalý SK Hradec byl zapojen do závodní sokolské jednoty největšího hradeckého závodu, prý pro lepší budoucnost hradeckého fotbalu.

Možná, že na tom něco bylo. Po fotbalovém tápání v letech 1949, 1950 a 1951 se v lednu 1952 objevil v Hradci Králové Josef Bican.....

Web podporují
BRUNOTTI značkové módní a sportovní oblečení pro léto i zimu KOMPLEXNÍ FINANČNÍ SLUŽBY Hradec Králové Fotbal magazín