www.sportpodbilouvezi.cz
Sport pod bílou věží - autor webu:
Tomáš Rademacher
Telefon: +420 602 168 9101
Web: www.sportpodbilouvezi.cz

Sport pod Bílou věží na Facebooku Navštivte Sport pod Bílou věží na Google+ Navštivte Sport pod Bílou věží na YouTube

Novinky

Zpátky pod Lízátky. Nová kniha Michala Petráka. V minulých dnech vyšla kniha kolegy Michala Petráka, mapující minulost i současnost fotbalového stadionu v Hradci Králové. Nejnovější fotografie v knize byly pořízeny opravdu jen před několika málo dny.

Publikace ČERNOBÍLÁ HISTORIE 110 LET FC HRADEC KRÁLOVÉ

Společnými silami Michala Petráka, Jiřího Rádla a Tomáše Rademachera vyjde v příštích dnech bohatě ilustrovaná publikace, mapující 110 let historie královéhradeckého fotbalu.

Sport pod Bílou věží v Hradeckém deníkuMiluje sportovní historii a je hrdý Hradečák. Připomíná staré časy | Hradecký deník | 8.5.2014

Jedinečná možnost získat přímo od autora knihu HISTORIE HOKEJE V HRADCI KRÁLOVÉ

Publikace „Historie ledního hokeje, aneb led byl poněkud měkký" je koncipována jako kronika, seznámí čtenáře s počátky ledního hokeje v Hradci Králové a provede ho všemi  sezónami od roku 1930 do roku 2008.

Úvod » Sporty » Basketbal

Basketbal neboli košíková v Hradci Králové = tradiční sport

Basketbal je v Hradci Králové již od Druhé světové války jedním z nejpopulárnějších sportů ve městě.

Muži se sdružovali pod SK Hradec Králové a tým Rapaťáků, ženy začínaly na venkovních hřištích YMCA v Orlické kotlině (v místech současného areálu Slávie Hradec Králové) a od konce války po přechodu do SK Železničářky hrávaly v tělocvičně v Sokolovně vedle Městských lázní, jen pár metrů od haly současných Hradeckých lvic.

V Hradci Králové začala svou sportovní kariéru celá řada vynikajích hráčů a hráček, kteří však často své největší úspěchy získali mimo rodný klub. Na historii jednotlivých klubů, vzpomínky a portréty slavných osobností, spjatých s basketbalovým Hradcem Králové se zaměříme v příštích reportážích.

TR (17.2.2015)

 

Web podporují
BRUNOTTI značkové módní a sportovní oblečení pro léto i zimu KOMPLEXNÍ FINANČNÍ SLUŽBY Hradec Králové Fotbal magazín