www.sportpodbilouvezi.cz
Sport pod bílou věží - autor webu:
Tomáš Rademacher
Telefon: +420 602 168 9101
Web: www.sportpodbilouvezi.cz

Sport pod Bílou věží na Facebooku Navštivte Sport pod Bílou věží na Google+ Navštivte Sport pod Bílou věží na YouTube

Novinky

Zpátky pod Lízátky. Nová kniha Michala Petráka. V minulých dnech vyšla kniha kolegy Michala Petráka, mapující minulost i současnost fotbalového stadionu v Hradci Králové. Nejnovější fotografie v knize byly pořízeny opravdu jen před několika málo dny.

Publikace ČERNOBÍLÁ HISTORIE 110 LET FC HRADEC KRÁLOVÉ

Společnými silami Michala Petráka, Jiřího Rádla a Tomáše Rademachera vyjde v příštích dnech bohatě ilustrovaná publikace, mapující 110 let historie královéhradeckého fotbalu.

Sport pod Bílou věží v Hradeckém deníkuMiluje sportovní historii a je hrdý Hradečák. Připomíná staré časy | Hradecký deník | 8.5.2014

Jedinečná možnost získat přímo od autora knihu HISTORIE HOKEJE V HRADCI KRÁLOVÉ

Publikace „Historie ledního hokeje, aneb led byl poněkud měkký" je koncipována jako kronika, seznámí čtenáře s počátky ledního hokeje v Hradci Králové a provede ho všemi  sezónami od roku 1930 do roku 2008.

Úvod » Úvodníky » Úvodník | 16.11.2013

Úvodník | 16.11.2013

Úvodník je slohový útvar, kterým se sděluje, že něco nebo někdo s něčím začíná, často je plný nadšení, superlativů a jiných pozitiv ... .

Když jsem před více než třiceti lety coby studentík začal bádat a sbírat vše o historii hradeckého sportu, s řadou sportovců jsem se tehdy osobně potkával a střetával na sportovních hřištích. Řadu z nich jsem pak poznával při osobních "pamětnických" rozhovorech o starých časech, zašlé slávě a tak podobně.

Léta jsem se pohyboval poblíž fotbalu, občas pomohl vzniku programu k fotbalovému zápasu, přispěl do publikace o hradeckém hokeji, ale většinou to bylo "do šuplíku". Po mnoha diskuzích se spoluautorem tohoto webu jsem se rozhodl se o vše s Vámi podělit.

Nebudou to doufám jen má moudra, využívám a i nadále chci využívat pomoci řady svých dlouholetých spolupracovníků a kamarádů. Má to přece být "SPORT POD BÍLOU VĚŽÍ", tedy nejen fotbal či hokej, ale i - zdánlivě - "malé" sporty.

Nechceme, ani nemůžeme, konkurovat v aktuálnosti webům, které řeší sportovní zpravodajský servis, ani být jakousi konkurencí webových prezentací různých sportovních klubů v našem městě. Naše motivace je jiná - s časovým odstupem připomenout slavné osobnosti, zajímavé, dramatické i tragické momenty spojené s královéhradeckým sportem.

Ten odstup a jistá míra nostalgie doufejme potěší pamětníky, ale zaujme i mladou generaci, pro kterou jsou věci dvacet let staré "sportovním pravěkem".

Tak si držme palce !!!

(TR)